Používáme cookies. Souhlasím Informace & Nastavení

Voda

30. 9. 2022 | by Veru

Poslední živel, který jsme vám ještě nepředstavili, je Voda. Uprostřed pozemku se rozprostírá rybník, který je domovem pro raky, ryby, kachny a možná na pár dní bude právě tohle místo domovem i pro vás.

Stvořit tuhle chatičku bylo technicky asi nejsložitější ze všech. Nejprve jsme museli vypustit a vyčistit rybník, obnovit všechny toky a potůčky, vytvořit molo a nasadit ryby. Řešili jsme, jak do téhle chatičky dostat elektriku, jak napojit vodu, kam nám budou odtékat odpady. Velkou otázkou byl taky ponton, který má tuhle dřevěnou chajdu nadnášet nad vodou. Zaplatili jsme projekt, který jsme ale nakonec nemohli použít a tak ho dělali znovu. A tuhle celou srandu jsme si nechali schválit od plavební správy, abychom měli jistotu, že všechno co děláme, je v souladu se zákonem, přírodou a vaší bezpečností. Uuu, pěkně jsme se u toho zapotili, ale jsme přesvědčení, že to bude stát za to 🙂 Tyhle fuck-upy jsou na samostatný článek, na ten už se taky chystáme, nebojte 🙂

Voda pluje na pontonu o velikosti 45 m2 a je obložena přírodním nesámovaným dřevem s dominantním otevíracím oknem přes celou jednu stěnu a se střechou, která bude sloužit jako terasa na pikniky s epickým výhledem do rákosí, na louku s laněmi, na pastviny s kravami a na chatičku Zemi. Tento tiny house bude pouze pro dvě osoby, ale zato přinese spoustu zážitků. Bude zhruba od března do října ukotven uprostřed rybníka a vy se tak do tohoto doupěte dostanete pouze na loďce. No není to romantika? V zimním období pak bude přikotvena k dominantnímu molu na okraji rybníka a když bude tuhá zima, můžete si s sebou zabalit i brusle. Pro letní večery právě teď na břehu připravujeme posezení a ohniště z kamene. Otevírací stěna z hlavní místnosti vám umožní, že si můžete nahodit prut přímo z postele nebo se na verandě houpat v závěsném křesle.

Vizualizaci pro nás připravili AFI ARCHITEKTI s.r.o.

I při tvorbě této chatičky jsme se nechali inspirovat vodním živlem a interiér se ponese v temných barvách, doplněn o modrošedou a zelenou. V koupelně i v kuchyni jsme zvolili dlaždičky, které se odráží jako vodní hladina a které nám KERAMIKA SOUKUP navrhla skládat do rybí kosti. Dekorace tu pak najdete z přírodního ratanu.

Dost často si představujeme, jak sedíme v závěsném křesle nad vodní hladinou, s knížkou v ruce a jen posloucháme, co nám okolní příroda vypráví. Vodu měl v hlavě hodně Luky, já si to pořád nedovedla moc představit, ale minulý týden jsem se poprvé prošla po střeše a přišla si jak vládkyně všech moří :)) Byla to láska na první pohled!

Veru

Veru je součástí celého projektu už od úplného počátku. Má ráda sushi, Lukyho, Harryho Pottera a klobouky. Hodně klobouků. Miluje východy slunce, ale nesnáší ranní vstávání.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *