Používáme cookies. Souhlasím Informace & Nastavení

Spaní nad hladinou

17. 5. 2023 | by Veru

Druhým živlem, který vám chceme představit, je Voda. Postavit tuhle chatičku bylo technicky nejnáročnější. Už jen stavba pontonu nás stála spoustu nervů, šedin a vrásek. Nejprve jsme si nechali udělat projekt na ponton ze železa, ale kvůli válce na Ukrajině stoupla cena železa natolik, že bychom to finančně zkrátka nedali. Shodou okolností jsme se v té době seznámili se Štěpánem, který má na svědomí projekt Made by Sever, v rámci kterého si nadesignoval a postavil svůj vlastní mini houseboat. Během projížďky okolo Karlova mostu nám zapáleně vysvětlil, v čem jsou jím použité materiály lepší než železo a my tak měli hned jasno. Původní projekt šel “do koše” a my si museli nechat vypracovat nový. Spočítat nový výtlak, vymyslet, jak propojit polypropylenové pontony s dřevostavbou nahoře, jak vyřešit přívod vody, elektřiny a naopak jak odvést vody odpadní. To celé jsme si opět nechali schválit plavební správou, abychom měli všechno v pořádku a abychom vám, našim hostům, zajistili maximální komfort. Tenhle celý proces byl časově zdlouhavý, finančně náročný a vlastně nás dost nebavil 😀 Ale stálo to za to! Voda je láska a je to opravdu zážitek!

Jak jste už asi zaregistrovali, Voda bývá od března do listopadu ukotvená uprostřed rybníka a vy se do ní dostanete pouze pramičkou. Až rybník začne zamrzat, přikotvíme chatičku k molu a vy se tak na ni dostanete suchou nohou a nebo klidně na bruslích 🙂 Ale tohle všechno jsme vám už sepsali v článku Voda, kde najdete i moodboard. Ideální příležitost posoudit, jak se nám povedlo přeměnit naše vize do reality. 🙂

Když připlujete k chatičce, už na první pohled vás upoutá obložení z nesámovaného dřeva, které se vlní jako hladina vody. Na terase spatříte dominantní houpací závěsné křeslo, které vám dodá pocit, že se houpete přímo nad vodou. Také jsme si přáli mít jednu celou stěnu prosklenou, ale s možností ji kompletně otevřít. Díky FS portálu od Maskop 99, který se dá srolovat jako harmonika, tak můžete nahodit prut přímo z postele 🙂 Postel jsme si vyrobili z masivních trámů a vymazlili povlečením od LEJAAN – polštáře se jmenují Midnight diving – začínáme LEJAAN podezřívat, že je tvořili přímo na míru nám :)) Zároveň dokonale ladí k dlažbě od KERAMIKA SOUKUP. Modré tóny připomínají vodní hladinu a my se pokaždé přesvědčujeme, že jsme si nemohli vybrat lepší! Světlý obklad v koupelně zase vypadá jako obloha nad hladinou a malý prostor krásně prosvětluje, přičemž kontrast tvoří obklad z modrozelených cihliček skládaných do rybí kosti. Stejný obklad jsme zvolili i za kuchyňskou linkou. No, posuďte sami, jak nám to KERAMIKA SOUKUP vymyslela 🙂 Pracovní desku a poličky nám stvořil parťák @thelamfada, kde najdete základní vybavení a nesmí chybět Moccamaster s dobrým kafíčkem od Father’s Coffee Roastery. Ostatní nábytek či dekorace jsme vybrali převážně na muzza či Zara Home a to vše je sladěno s keramickými vypínači KATY PATY

Prostory všech chatiček voní daným živlem díky interiérovým vůním, které nám na míru namíchali PERFUMED PRAGUE.

V létě můžete relaxovat v závěsném křesle, chytat ryby, snídat na střeše houseboatu, ale nebojte, ani v zimě se tu díky sauně nudit nebudete. Po saunování můžete skočit do rybníka a nebo se osmělit venkovní sprchou. 

Na horní terase vás čekají dvě plážová lehátka a přenosný tác, který svádí k romantické snídani na střeše. Večer si můžete celou chatičku osvětlit světelnými řetězy a vytvořit si tak krásnou atmosféru.

Hned u mola jsme pro vás připravili ohniště s grilem, abyste si mohli ugrilovat chycenou rybu, opéct špekáčky, či jen tak posedět u ohně. Využívat můžete i společnou kuchyni u beduínského stanu či letní kino stejně jako všechny ostatní chatičky. 

Líbí? Kdo hlasuje pro element Voda?

Veru

Veru je součástí celého projektu už od úplného počátku. Má ráda sushi, Lukyho, Harryho Pottera a klobouky. Hodně klobouků. Miluje východy slunce, ale nesnáší ranní vstávání.

Komentáře

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *