Používáme cookies. Souhlasím Informace & Nastavení

Živly v koupelnách

11. 8. 2022 | by Luky

Nedávno jste možná četli náš článek o tom, jak jsme pro náš projekt #NaŽivili našli partnera projektu a to KERAMIKA SOUKUP. Už tehdy jsme zmiňovali, že jsme si od samého začátku navzájem sedli v našich představách a vizích. No jo, ale to jsme si pořád “jen” nadšeně povídali o tom, jak dostat jednotlivé živly do našich koupelen – a vy víte, jak to potom chodí, když dojde na lámání chleba a skutečně máte zhmotnit svou představu 🙂

Před druhou schůzkou, kde jsme si měli projít konkrétní návrhy vizualizací, vzorků a materiálů jsme měli chvilku čas a stáli uprostřed showroomu. Nebudeme lhát, stáli jsme tam a netušili, kam dřív koukat. Líbilo se nám klasicky úplně všechno a představa, jak obklady, dlažby a sanitu poskládat tak, aby to dávalo smysl, byla tatam. Pak přišel Petr, který nás a naši výzvu má na starosti a s prominutím nás vystřelil z trenek 🙂 Jedna vizualizace následovala za druhou a my jen přikyvovali. Nad všemi nápady jsme žasli. Ale dost už o našich pocitech, pojďte se s námi podívat, co pro nás i vás vytvořili.

Země

Hned ze začátku chceme podotknout, že jsme měli ještě jednu podmínku, a to aby dlažba v koupelně byla stejná v celém půdorysu. Pro Zemi jsme nemohli vybrat jinou dlažbu než takovou, která je doslova složena z toho, co v půdě najdete. Představte si, že hrábnete do země a vytáhnete hromádku světlého písku, který se mísí s kamínky různých tvarů a velikostí a pak z toho všeho vypečete dlaždici. Tak přesně po takové podlaze se u nás projdete z obýváku až do koupelny, kde se zlomí a pokračuje na jednu ze stěn. Když se rozhlédnete na ty ostatní, uvidíte obklad hnědý. Hnědý jako jíl. Jo, i ten se v zemi nachází a kdysi v Itálii sloužil jako základ pro výrobu dlaždic a obkladů a po vypálení se na něj malovaly různé vzory. Ten náš ale zůstává přírodní.

Oheň

Když jsme vám na Instagramu ukazovali tenhle obklad a ptali se, do které z chatiček asi půjde, tipovali jste nejčastěji Zemi. Jasně, svádí k tomu ten hnědý odstín, ale ve skutečnosti tenhle velkoformátový obklad imituje kov a jeho odlesky nám připomínají rozžhavené uhlíky. Teplé tóny krásně zapadají k poklidnému večeru u krbu. No, posuďte sami.

Voda

Oukej, tady jsme měli jasno už u první návštěvy showroomu, kde jsme narazili na obklad, který hází odlesky stejně jako vodní hladina. Najdete v ní tóny hluboké jako je voda sama, ale taky odraz mraků vysoko nad ní. Formátem je úplně jiný než všechny ostatní, které jsme vybrali. Připomíná spíše malé cihličky, což nabízí prostor ke kreativitě, jak je k sobě poskládat. Ve stories jsme vás žádali o radu, jestli je k sobě složíme horizontálně, vertikálně a nebo do rybí kosti. A víte co? Jde vidět, že jste s námi na stejné vlně 🙂 Rybí kost k plovoucí chatičce pasuje jak prdel na hrnec – ano, tenhle tiny house bude vážně plovat a vy se k ní dostanete suchou nohou pomocí loďky a nebo si prostě zaplavete 🙂

Vzduch

Dlouho jsme si lámali hlavu s tím, jak dostat vzduch do koupelny malé maringotky a sami bychom to určitě ani nevymysleli. V posledním z návrhů nám byl nabídnut obklad, který se vlní jako vzduch. A nám se bude vlnit zvenčí “skrze” bezrámové okno od sauny, přes skleněné dveře přímo do sprchového koutu. Jen tak, čistě a nenásilně jako letní vánek.

Tak co si o tom myslíte a případně, co byste udělali jinak?

Luky

Luky je srdcem projektu Share Happiness. Je to vizionář, duší cestovatel a přehnaný optimista. Má rád lidi kolem sebe, dobrou kávu a náš roubencar! Taky miluje východy slunce, ale narozdíl od Veru na ně dokáže vstát.

Komentáře

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *