Abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší služby, používáme soubory cookies. Souhlasím Informace & Nastavení

Země

2. 4. 2022
by Veru

Když jsme za poslední dva roky hledali pozemek, přáli jsme si postavit na něm malý Tiny House, který by byl útulný, voněl po dřevě a vytvářel v nás pocit, že bychom v něm chtěli žít. Pak jsme koupili náš pozemek a viděli potenciál, co v něm je. Najednou jsme cítili, že tam nemůže stát jen jedna chatička, ale že máme tolik nápadů a představ až jsme začali naše sny rozvíjet. Pořád jsme měli v hlavě, že chceme, aby když k nám někdo přijede, tak aby ho pobyt u nás zasáhl všemi smysly a najednou tam byl ten nápad: “Co do toho zakomponovat i elementy jako je voda, země, oheň a vzduch?” Byl to první nástřel, ale zalíbil se nám tak, že si už nedovedeme představit, že by to bylo jinak. 

A tak vám teď představujeme první chatičku. Tu dominantní, tu největší, tu, kterou si stavíme s postranními úmysly tak, abychom v ní jednou třeba mohli žít. Představujeme vám Zemi. 

Chatičku, která nám dala nejvíce zabrat. Protože na jejich základech stál starý mlýn, který měl ducha, ale bohužel neměl pevné stěny, natož základy a my ho museli srovnat se zemí. Společně s ním se nám propadly i sklepy, což pro nás bylo smutný. Ale i přesto jsme se rozhodli zanechat části zdí, které se opravily a na nich vystavěli nové základy.

A proč právě tahle chatička představuje Zemi? 

Protože to je středobod našeho Živili, který stojí na (teď už) pevných základech z kamene původního mlýnu a pod nimiž se ukrývají několik set let staré sklepy. Tiny House je ve tvaru dvojitého “A”, kdy střecha jde od země do výšky 9 metrů. Uvnitř najdete materiály z pálené hlíny, betonu, kamene, zemité barvy i květiny, ale o tom určitě taky brzy!

Přáli bychom si, až budete chodit v Zemi bosí, koupat se ve vířivce, sledovat šumějící potůčky, až tu budete trávit čas s rodinou nebo přáteli u krbu, abyste cítili pevnou půdu pod nohama, ale zároveň díky vzdušnosti, prosklennosti měli pocit, že se vznášíte nad zemí.

Tak jo, kamarádi, tohle je první z živlů, naše Země!

Veru

Veru je součástí celého projektu už od úplného počátku. Má ráda sushi, Lukyho, Harryho Pottera a klobouky. Hodně klobouků. Miluje východy slunce, ale nesnáší ranní vstávání.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *