Používáme cookies. Souhlasím Informace & Nastavení

Země

2. 4. 2022 | by Veru

Když jsme za poslední dva roky hledali pozemek, přáli jsme si postavit na něm malý Tiny House, který by byl útulný, voněl po dřevě a vytvářel v nás pocit, že bychom v něm chtěli žít. Pak jsme koupili náš pozemek a viděli potenciál, co v něm je. Najednou jsme cítili, že tam nemůže stát jen jedna chatička, ale že máme tolik nápadů a představ až jsme začali naše sny rozvíjet. Pořád jsme měli v hlavě, že chceme, aby když k nám někdo přijede, tak aby ho pobyt u nás zasáhl všemi smysly a najednou tam byl ten nápad: “Co do toho zakomponovat i elementy jako je voda, země, oheň a vzduch?” Byl to první nástřel, ale zalíbil se nám tak, že si už nedovedeme představit, že by to bylo jinak. 

A tak vám teď představujeme první chatičku. Tu dominantní, tu největší, tu, kterou si stavíme s postranními úmysly tak, abychom v ní jednou třeba mohli žít. Představujeme vám Zemi. 

Chatičku, která nám dala nejvíce zabrat. Protože na jejich základech stál starý mlýn, který měl ducha, ale bohužel neměl pevné stěny, natož základy a my ho museli srovnat se zemí. Společně s ním se nám propadly i sklepy, což pro nás bylo smutný. Ale i přesto jsme se rozhodli zanechat části zdí, které se opravily a na nich vystavěli nové základy.

A proč právě tahle chatička představuje Zemi? 

Protože to je středobod našeho Živili, který stojí na (teď už) pevných základech z kamene původního mlýnu a pod nimiž se ukrývají několik set let staré sklepy. Tiny House je ve tvaru dvojitého “A”, kdy střecha jde od země do výšky 9 metrů. Uvnitř najdete materiály z pálené hlíny, betonu, kamene, zemité barvy i květiny, ale o tom určitě taky brzy!

Přáli bychom si, až budete chodit v Zemi bosí, koupat se ve vířivce, sledovat šumějící potůčky, až tu budete trávit čas s rodinou nebo přáteli u krbu, abyste cítili pevnou půdu pod nohama, ale zároveň díky vzdušnosti, prosklennosti měli pocit, že se vznášíte nad zemí.

Tak jo, kamarádi, tohle je první z živlů, naše Země!

Veru

Veru je součástí celého projektu už od úplného počátku. Má ráda sushi, Lukyho, Harryho Pottera a klobouky. Hodně klobouků. Miluje východy slunce, ale nesnáší ranní vstávání.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *