Používáme cookies. Souhlasím Informace & Nastavení

Jak vzniklo Živili

27. 3. 2022 | by Veru

Přátelé a kamarádi, myslíme si, že už nastal ten správný čas, abychom vám mohli říct, co vlastně je Živili a kde ten nápad vznikl. 

Za ty roky, co jsme s Lukym spolu, nás to pořád táhlo k tomu, tvořit něco, co bude naše a bude nás to bavit. Já proto odešla z rodinného podniku, který pomáhá lidem z Alzheimerovou chorobou a přidala se k bláznivýmu nápadu mých holek, který vznikl spontánně jeden večer, založit si svatební agenturu. Lukyho sen bylo pořídit si svou dodávku, přestavět ji na obytnou, cestovat v ní a to štěstí sdílet s vámi. A tak jeden den koupil dodávku a druhý den dal výpověď ve firmě, ve které pracoval. A přesně takhle vzniklo YES & YES a ShareHappiness.cz. 

Čím víc jsme společně cestovali, objevovali nová místa a poznávali za ty roky spoustu z vás, tím víc nás to táhlo vytvořit místo, kde se budeme moci scházet, kam se budete chtít vracet a kde se budete cítit krásně. Rozhodli jsme se, že si pořídíme pozemek, kde vystavíme tiny house, který budeme, stejně jako roubencar, půjčovat vám! Hledali jsme dlouho, viděli dost pozemků, ze spousty byli zklamaný a spousta nás nadchla. Především jeden, který se nacházel u Kutné Hory. Louka u lesa, na které stála chajda obklopená ovcemi, se skvělými výhledy a nádhernými večerními západy slunce s běhajícími srnkami. Boží! Mělo to několik ale, ale to nám bylo jedno, my byli nalomený! Luky mi ale pořád povídal o jednom extrémně předraženém pozemku, který je v mém rodném kraji, asi 5 km od mojí rodiny a přátel. Zavrhla jsem ho jen z fotek kvůli ceně, ale přecejen jsme se tam jeli podívat. Když jsem vystoupila z auta, rozhlédla se, chtělo se mi brečet. Mísily se ve mě pocity radosti, že je to – to ono, ale i smutku, že si ho nebudeme moci dovolit. 

To místo mělo ještě víc, než jsme si přáli. Louku, lesíky, rybník, potůčky, historii, samotu, zvířata všude kolem. Ale taky spoustu starostí, trápení a překážek, které jsme měli pocit, že nemůžeme zvládnout. Každý, kdo tam přijel, začal větou: “Tady je práce na několik životů”. Ale my už měli jasno! To bude naše! 

Začala dlouhá a nepříjemná jednání s bankou, příbývaly další překážky a trápení, ale Luky vždycky říkal: “To jsou jen porodní bolesti a zkouška, jestli to vážně chceme a jestli si to zasloužíme”. A tak jsme vydrželi a v lednu minulého roku poprvé stáli na svém pozemku. 

A pak to začalo. Naše představa o tom, že se nám podaří ještě ten rok otevřít se začala rozplývat a my řešili jeden hell za druhým, do toho čistili lesy, rybník, obnovovali potůčky a místní přírodu, vyklízeli starý mlýn, který jsem ve finále museli srovnat se zemí apod. Nebylo to lehké, ale pořád jsem si opakovala, co říkal Luky, že to nikdy není lehké, ale že to bude stát za to. 

A teď je to přesně dva roky, co jsme pozemek objevili a rok, co jsme ho pořídili a teprve teď to s vámi můžeme sdílet. 

Pozemek je velký o rozloze 32 000 m2 a stát by na něm měly 4 samostatné objekty a každý z nich bude jedinečný. Chceme, aby pobyt u nás byl pro vás zážitek, aby zasáhl všechny vaše smysly a propojil vás s přírodou a všemi živly. 

A právě proto naše chatičky budou inspirované 4 elementy: voda, oheň, země, vzduch. Ale o tom zase příště!

Ještě poslední na závěr! Máme neuvěřitelnou rodinu a přátele, kteří nám pomahají po všech stránkách. Někdo tam jezdí traktorem, i když je jeho práce být úspěšným bussinessmanem, někdo se obětuje a každý den vaří pro ostatní oběd, jiní jedou sto kilometrů tam a zpět, aby s námi čistili les a někomu je 75 let a hrabe listí k nezastavení. Ostatní mají chvilku v ruce motorovky, hrábě, kolečka, zkrátka, co je potřeba. Jeden den v létě se nás tam naprosto neplánovaně sešlo 25 lidí, kteří přijeli pomoct a to některé známe jen z Instagramu. V tom místě je neuvěřitelná síla a tvoří ji lidi kolem nás a my věříme, že to tam uvidíte i vy, až tam poprvé dorazíte.

Veru

Veru je součástí celého projektu už od úplného počátku. Má ráda sushi, Lukyho, Harryho Pottera a klobouky. Hodně klobouků. Miluje východy slunce, ale nesnáší ranní vstávání.

Komentáře

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *