Používáme cookies. Souhlasím Informace & Nastavení

Tipy na Vánoce

6. 12. 2021 | by Luky

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co komu na Vánoce dát. Čím potěšit. Čím ideálně překvapit. Zároveň se i snažíme podpořit zajímavé projekty a snažení našich přátel a ultra šikovných lidí kolem nás. A tak jsme letos dali dohromady pár tipů a dárků, které potěšily naše blízké a kdo ví, třeba rozjaří i ty vaše!

1. Ubytování, který vám nezakážou

Tak jo, pojďme začít naší dodávkou a poukázkou na pobyt v ní. Proč? No, protože doba je zlá a některá opatření taky umí být. Takže se vyplatí mít hotel na kolečkách a ve dvou vyrazit do přírody. To nám snad nikdo nezakáže. Zažiješ nefalšovaný dobrodružství a výhledy přímo z postele, jaké ti žádný hotel nikdy nenabídne 🙂

ShareHappiness.cz

2. Nejlepší obálka pro vaše poukázky

Osobně nejradši darujeme zážitky namísto hmotných dárků a aby pod stromečkem nebyly jen obálky, vždycky skočíme do Luxoru a koupíme pár knížek, do kterých poukázky vložíme. Zabijeme tak dvě mouchy jednou ranou, dáme jeden větší dárek a nějakou milou maličkost k tomu. A tohle je náš letošní výběr.

Knihkupectví Luxor

3. Pro mlsné jazýčky

To, že Etapku milujeme asi netřeba zmiňovat, sám jsem v ní nějaký ten pátek strávil a tak klidně skočím celej do ohně za to, že tam nikdy nic špatnýho nedostanete, naopak. Gastro porno jak vyšitý! Takže nejen, že někomu můžete darovat čas strávený spolu a pozvat ho/ji do bistra ať už na brunch nebo na famózní oběd, ale můžete tam taky nakoupit spoustu surovin a složit balíček jen toho nejlepšího pro své nejbližší – my takhle nakupujeme pro naše babičky a dědečky, kterým rádi obohatíme chuťové buňky.

Etapa

4. Naučte se něco nového

Mého kamaráda Hynka asi taky netřeba představovat – každopádně na IG ho najdete jako @hynecheck. Vedle toho, že kreativně fotí a točí videa, má na svědomí ještě jeden projekt a tím je Kurzeo.com. Je to platforma plnící se nejrůznějšími online kurzy. Můžete tak darovat třeba 14 lekcí jógy s @barasedlakova, 27 kurzů lifestyle fotografie s @petrklempa a mnoho dalších.

Kurzeo

5. Vzpomínky jsou věčné

Telefony v dnešní době mají super kvalitní foťáky a tak všichni cvakáme o sto šest! Není ale úplně od věci vyměnit selfiečka za opravdu kvalitní fotky, na kterých jsou všichni zúčastnění ve své přirozenosti. Co takhle darovat focení ať už v páru někde v přírodě, ve městě a nebo třeba nějaké rodinné akci? Za nás je Ondra Horák, alias @jonatanjan správnou volbou! Dokáže totiž navodit úplně boží a uvolněnou atmosféru a zachytit ty nejlepší momenty.

Jonatan Jan

6. Něco pro vášnivé cestovatele

Pokud máte v rodině nějakého nadšeného cestovatele, určitě ho potěšíte ročním předplatným v aplikaci Placehunter. Najdete tam spousty zajímavých a fotogenických míst po celé České republice. Teď na Vánoce dokonce připravili i balíček s podepsanou Gastromapou Lukáše Hejlíka, ročním předplatným časopisu Amazing (Places) a krásnou termoskou. No a když budete mít štěstí, třeba vás obdarovaný na vysněný výlet vezme s sebou.

Placehunter

7. Čas strávený s rodinou na krásném místě

Když už padlo Amazing Places, pro které máme fakt slabost, tak tady máme další tip. Díky nim víceméně každý rok najdeme nějaké hezké ubytování a to darujeme párům nebo ideálně celé rodině včetně nás. 🙂 Nejen že pořídíte jeden dárek hned několika lidem, ale taky darujete čas strávený s celou rodinou a to je to nejcennější, no ne? Můžete vyrazit třeba za lyžovačkou k nám na Monínec. My takhle už vyrazili třeba na Vejminek, do Srubu Líny, do Apartmánů Ladná, Hide and Seek a ještě máme v merku Kouzelnou Samotu a Ootulno.

Pod kopcem Monínec

Amazing places

8. Nezapomeňte na své chlupáče!

Za nás nejlepší dárek, který můžete darovat nejlepšímu příteli člověka, je Psí Trénink od Roberta Zlochy. Jedná se o online kurz, díky kterému naučíte svého mazlíčka základním povelům, ale spoustě dalším psím kusům :)) Vážně! I naše Luna si to pochvaluje a už ve třetím měsíci zvládá levou zadní více povelů než psi ostatní. A co si budem povídat, není nic lepšího, než někomu něco darovat a mít z toho i něco pro sebe – pro vás to bude zábava a do budoucna neskutečná pohoda, protože se na svého psa budete moct spolehnout.

Psí trénink – Robert Zlocha

9. Adrenalinový zážitek

Pokud si u vás někdo rád prohání adrenalin žilou, pak můžu jen a jen doporučit Pitland. Jsou to malé (ale svižné) elektrické motorky. A pozor, není to jen o bezhlavém řezání zatáček, ale hlavně o zdokonalování dovedností v jízdě na motorce. Viděl jsem tam i malé děti, takže darovat to můžete víceméně komukoliv. Osobně jsem si to fakt užil, jen v tom vidím jeden háček – může na tom vzniknout závislost! 🙂

Pitland

10. Listováni, aneb knížka na úplně jiném levelu

Knížky už tady padly, ale co možná neznáte, je Listování – taková knížka v úplně jiném podání. Tenhle projekt má už řadu let na svědomí Lukáš Hejlík s dalšími herci. Pokaždé si vezmou na paškál jinou knížku a na jejím základě sestaví takové menší divadelní představení. Moc rekvizit tam nenajdete, hrají většinou v komornějších a menších prostorách, ale o to silnější zážitek z formy a přednesu budete mít. Představení stojí pár kaček a tak se hodí i jako maličkost.

Listování

11. Letní kino úplně všude a nejen v létě

Párkrát jste u nás mohli vidět malý přenosný projektor Viewsonic a docela jste se na něj ptali. My ho bereme s sebou na cesty a zpříjemňujeme si večery s rodinou, ale i venku pod širákem. Náš hotel na kolečkách nabízí ty nejlepší výhledy, ale když se setmí, okořeníme to letním kinem na místech, o kterých se vám ani nesnilo.

Viewsonic

12. Vůně na míru

Asi se shodneme, že darovat zážitky je prostě boží! Darovat něco, co trvá a opojí smysly, je o to lepší. V Perfumed Prague si můžete vytvořit vůni na míru. Vážně, sestavíte si u nich úplně jakoukoliv vůni, která bude jedinečná a jen a jen vaše. Celý proces je individuální a nebudete u něj s dalšími patnácti lidmi. Pro mě to byl fakt zážitek a výsledkem je vůně, která mě a mé okolí baví 🙂 Společně jsme si pak nechali namíchat interiérovou vůni lesa, kterou máme u nás na eshopu a hlavně ji ucítíte pokaždé, když otevřete náš roubencar.

Perfumed Prague

13. Nebo přece jen nějaký hmotný dárek?

Kdyby ses rozhodl/a darovat přece jen nějaký ten hmotný dárek nebo třeba jen nějakou další maličkost, tak u nás na eshopu určitě něco najdeš. Máme tam krásná kožená fotoalba s přírodním papírem, naše Share Happiness trička, skládací příbory a hrníčky, které se hravě vejdou do kapsy, interiérovou vůni lesa po dešti, kožený obal na doklady a nebo kožený deník z ručního papíru.

Share Happiness.cz

14. Nebyly by Vánoce bez skutečného dárku

Když nastane Vánoční čas vždycky naše srdce plesá, jak lidé dokážou semknout a udělat radost těm, kteří mají své životy o něco víc složitější než my ostatní. Každý rok se i my snažíme pomoct a darovat skutečný dárek, který mnohdy znamená mnohem víc. Možností je spousta a nadací je nespočet a tady je pár našich favoritů:

Dobrozvyk na Donio

Za nás nejkrásnější dárek. Darujete např. 1000 Kč, které rozložíte na měsíční částky 200 x 5 měsůců a obdarovaný může každý měsíc pomáhat konkrétním příběhům, které si vybere.

Skutečný dárek

Oslík s povozem, Veselá koza nebo třeba Strážného anděla. No, kdo by to z vás nechtěl najít pod stromečkem?

Fandimat

Pokud máte doma věci, které třeba už nepoužíváte, zkuste se mrknout na projekt Fandím mámám do jejich aplikace Fandimat. A třeba si právě někdo z vás přeje pod stromečkem to, na co se vám doma práší. Tak darujte Vánoce lidem v nouzi.

Snad se vám naše letošní tipy líbily a budeme rádi, když nám dáte vědět, čím budete letos dělat radost vy?

Luky

Luky je srdcem projektu Share Happiness. Je to vizionář, duší cestovatel a přehnaný optimista. Má rád lidi kolem sebe, dobrou kávu a náš roubencar! Taky miluje východy slunce, ale narozdíl od Veru na ně dokáže vstát.

Komentáře

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *