Používáme cookies. Souhlasím Informace & Nastavení

Oheň

14. 4. 2022 | by Veru

Už jsme vám představili první chatičku, element Země. Společně s ní stavíme v tandemu ještě druhý živel a tím je Oheň. Kousíček od bývalého mlýna, na stejném stavebním pozemku, jsou dvě torza původních kamenných stěn – původně využívané zřejmě jako stodola nebo sklad mouky. Ty stěny jsou nádherný a naší podmínkou bylo, že musíme sehnat takové kameníky, kteří stěny dokážou renovovat, aby se nezbortily, ale zároveň, aby nezasáhli do původní statiky. A tak jsme vážně nakonec udělali to, od čeho nás každý odrazoval a ťukal si na čelo. Nechali jsme skoro každý kámen vytáhnout, očistit od staré hlíny, díru zamázli maltou a každý kousek pak vrátili na stejné místo zpět. Takže ty boží kamenné stěny stojí a jsou jakousi hradbou pro další chatičku, která je právě do těchto zdí zasazená. A jak budeme stěhovat nábytek dovnitř? Na to se radši neptejte 🙂

Oheň je obehnán původními kamennými stěnami, jeho štít je opět prosklenný, za samotnou chatičkou bude soukromé venkovní wellness, u kterého vám budou dělat společnost pasoucí se krávy a před chatičkou najdete ohniště s posezením, kde doufáme, budete chtít trávit letní večery. A jaké jsou výhledy? Z ložnice koukáte přímo do lesa, kde na jaře rostou bledule a sněženky. Z obývací části se kocháte potůčky, lesy a naprostou samotou a z horní ložnice sledujete na pastvině krávy. Slibujeme, že vám nebude chybět televize, protože tahle chatička vám ty krásné obrazy splní nad očekávání. Čestný pionýrský! 

A proč jsme zvolili tenhle objekt za Oheň? 

V těchto kamenných torzech jsme celé léto pálili shnilé dřevo, přebírali jsme jednotlivé kamení, třídili bordel a přebírali trámy, které jsme se snažili zachránit. Říkali jsme tomu peklo! Ale ten oheň k tomu místu neodmyslitelně patří. Když tam sedíte na úplné samotě, plápolají plamínky a vy sleduje v dáli potůčky a jak stromy tančí ve větru, chcete si ten pocit užívat co nejdéle. Je to jediná chatička, která bude mít venkovní káď vyhřívanou ohněm, uvnitř krb místo televize a materiály, které budou dominantou celého objektu je kámen, dřevo a kůže. Jo a abych nezapomněla, Luky se svým parťákem @thelamfada si koupili opalovačku dřeva a teď vymýšlí, jaké prvky a nábytek bude uvnitř opálený! Takže věřím, že se máte na co těšit!

Tadáááááá, vůně kůže, spáleného dřeva a pocit tepla! Takový bude Oheň.

Veru

Veru je součástí celého projektu už od úplného počátku. Má ráda sushi, Lukyho, Harryho Pottera a klobouky. Hodně klobouků. Miluje východy slunce, ale nesnáší ranní vstávání.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *