Používáme cookies. Souhlasím Informace & Nastavení

Spaní u rybníka

23. 5. 2023 | by Veru

Poslední a ten největší živel, který jsme vám ještě finálně nepředstavili je Země. Abychom byli upřímní, tak k Zemi máme asi nejhlubší vztah. Vidíme na ní tu dřinu, proměnu a taky nostalgii. Často myslíme na to, jak jsme stáli uprostřed historického mlýna a sluníčko se dralo přes děravou střechu, pamatujeme si den, kdy se mlýn propadl i to, jak jsme tam v 35 stupních zachraňovali trámy a pálili shnilý bordel. Snažili jsme se z mlýna zachovat maximum, po celém pozemku tedy uvidíte stroje ze staré mlýnice, trámy, které se znovu využily a hlavně kamení, kterým jsme obložili zázemí pod terasou, společnou kuchyň a letní kino. Snažili jsme zachovat kousek toho ducha a splynout s přírodou.

Země stojí tedy na pevných základech bývalého mlýna Kužel a je vysoká 9 metrů. A právě to byl oříšek! Atypická dřevěná okna a skla, která jsou pro naše Živili takový “signature”, nám spousta firem odmítla vyrobit, ale my se jich nechtěli vzdát a za žádnou cenu je nahradit nějakou alternativou nebo menšími formáty. Naštěstí nás cesty svedly k rodinné firmě Maskop 99 by Jupa & Concept a ti s námi skočili do budování Živili po hlavě, s nadšením a se spoustou dobrých nápadů. Nakonec jsme jim kromě oken svěřili i výrobu masivních dveří a v neposlední řadě stařené trámy a palubky, bez kterých by jednotlivé živly neměly tu pravou atmosféru a Země obzvlášť, jelikož má každý trám přiznaný.

Tohle naše áčko má přízemí, ve kterém najdete obývák s kuchyní, koupelnu, saunu a terasu s vířivkou. V prvním patře se nachází manželská postel a brzy k ní přibude dětská postýlka. V druhém patře, v samotné špici celé stavby, jsou ještě dvě manželské postele. Celý prostor je otevřený a najdete tam pouze jedny interiérové dveře a to jsou ty do koupelny 🙂 Co se interiérů týče, tak nejvíc pyšní jsme na dubový nábytek, který je opět z dílny nejlepšího Ládi @thelamfada, který si brzy budete moci koupit i na našem eshopu. Ostatní nábytek a světla jsme převážně vybrali na Muzza a každý kousek bychom si vybrali znovu a znovu!

Pro chatičku Země jsme u KERAMIKA SOUKUP nemohli vybrat jinou dlažbu než takovou, která je doslova složena z toho, co v půdě najdete. Představte si, že hrábnete do země a vytáhnete hromádku světlého písku, který se mísí s kamínky různých tvarů a velikostí a pak z toho všeho vypečete dlaždici. Tak přesně po takové podlaze se u nás projdete z obýváku až do koupelny, kde se zlomí a pokračuje na jednu ze stěn. Když se v koupelně rozhlédnete na ostatní stěny, uvidíte obklad hnědý jako jíl. Světlou dlažbu jsme nakonec použili i v kuchyni místo pracovní desky. Zásuvky a vypínače od Katy Paty jsou keramické v černém lesku.

Už jsme tu psali, že má Země saunu s vířivkou? Jo? Tak vám to pro jistotu ještě jednou připomínáme, protože je fakt boží a stojí za to kvůli tomu do Země přijet! Čestný!

Veru

Veru je součástí celého projektu už od úplného počátku. Má ráda sushi, Lukyho, Harryho Pottera a klobouky. Hodně klobouků. Miluje východy slunce, ale nesnáší ranní vstávání.

Komentáře

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *